Tåken sørget for at 7 øvelser mandag ble til bare 5.
Dagens norske helter:
Tiril Eckhoff 4 poeng
Bardal/Fannemel/Jacobsen/Velta 1 poeng
Vi nøyde oss altså med 5 poeng og ble 7. beste nasjon mandag. Dagens vinner er Russland som med blant annet seier i toerbob fikk med seg 16 poeng, 2 mer enn Hviterussland.
Poengplukkere mandag:
1 | Russland | 16 |
2 | Hviterussland | 14 |
3 | USA | 13 |
4 | Tyskland | 10 |
5 | Kina | 7 |
6 | Canada | 6 |
7 | Australia | 5 |
7 | Norge | 5 |
7 | Sveits | 5 |
7 | Tsjekkia | 5 |
7 | Østerrike | 5 |
12 | Japan | 4 |
12 | Polen | 4 |
12 | Slovenia | 4 |
15 | Frankrike | 3 |
16 | Latvia | 2 |
17 | Italia | 1 |
17 | Ukraina | 1 |
Vi er nå ferdig med 60 av 98 øvelser, eller 61,2%.
Ettersom Russland var beste lag mandag øker de også ledelsen til Norge sammenlagt. Det er nå 15 poeng opp til russerne, og samtidig nærmer USA seg bakfra, de er nå bare 0,5 poeng bak Norge.
Stillingen etter 17.02:
1 | Russland | 133,0 |
2 | Norge | 118,0 |
3 | USA | 117,5 |
4 | Nederland | 103,0 |
4 | Tyskland | 103,0 |
6 | Canada | 101,5 |
7 | Kina | 63,0 |
8 | Sveits | 62,0 |
9 | Sverige | 56,0 |
9 | Østerrike | 56,0 |
11 | Japan | 48,0 |
12 | Italia | 45,0 |
13 | Frankrike | 44,0 |
14 | Hviterussland | 39,0 |
15 | Tsjekkia | 37,0 |
16 | Polen | 34,0 |
17 | Slovenia | 33,0 |
18 | Sør-Korea | 20,0 |
19 | Australia | 19,0 |
19 | Finland | 19,0 |
21 | Latvia | 18,0 |
22 | Storbritannia | 14,0 |
23 | Slovakia | 10,0 |
24 | Kasakhstan | 7,0 |
24 | Ukraina | 7,0 |
26 | Kroatia | 5,0 |
27 | Belgia | 3,0 |
27 | Spania | 3,0 |
29 | Bulgaria | 2,0 |
Hvis tåken ikke kommer tilbake skal det kjempes om følgende 7 gull tirsdag:
1 | 2 | 3 | Idrett | Øvelse | K/M |
07:30 | 07:56 | 08:18 | Snowboard | Cross | M |
06:30 | 10:00 | Alpint | Storslalåm | K | |
11:30 | Skiskyting | Fellesstart | M | ||
11:54 | Kortbane | Stafett | K | ||
10:30 | 13:00 | Kombinert | Gundersen | M | |
14:00 | Skøyter | 10000m | M | ||
14:45 | 18:30 | Freestyle | Halfpipe | M |
1=Start kvalifisering
2=Start finalerunder
3=Start siste finale
Vi tar selvsagt alle mulige forbehold om feil og endringer i programmet.
Hele programmet her: http://www.sochi2014.com/en/daily-schedule-day-12
Følgende 13 nordmenn skal kjempe om poeng for oss:
- Snowboardcross: Sivertzen
- Storslalåm: Løseth, Mowinckel, Løseth, Sejersted
- Fellesstart: Bjørndalen, Svendsen, Bø
- Gundersen: Klemetsen, Moan, Krog, Graabak
- Halfpipe: Lindstad
I tillegg til de 7 finalene foregår følgende:
- "Kvartfinalen" i curling mellom Norge og Storbritannia spilles kl 06
- Åttedelsfinaler i ishockeyturneringen for menn, blant annet Russland-Norge kl 1330
- Plasseringsspill (plass 5-8) i kvinnenes ishockeyturnering
- Heat 1 og 2 i toerbob for kvinner
- I kortbane er det heat på 1000m kvinner og 500m menn.
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar